دسته بندی محصولات

روغن سیلندر بخار - بازرگانی روغن کار

روغن سیلندر بخار جهت روانکاری سیلندر های بخار طراحی شده است. این روغن صنعتی دارای خواص ضد سایش و ضد فرسایش است و از اکسیداسیون قطعات سیلندر جلوگیری می کند. روغن‌های سیلندر بخار خانواده‌ای از روان کننده های مخصوص هستند که در ابتدا حدود 150 سال پیش برای روان‌کاری قطعات متحرک داخل سیلندر سوپاپ‌ها و سیلندرهای موتورهای بخار تولید شدند. اپراتورهای اولیه موتور بخار به سرعت دریافتند که ماشین های آنها به نوعی روانکاری نیاز دارند. آنها دریافتند که پیه گاو، جزء روانساز‌های دست ساز اولیه، روان‌کننده‌ای عالی است که به سوپاپ موتورهایشان وارد می‌شود. متأسفانه پیه دارای یک ویژگی نامطلوب است. پیه های اولیه مملو از اسیدهای چرب آزاد بودند که وقتی در مجاورت بخار تجزیه می شدند اسیدهای خورنده را تشکیل می دادند. این اسیدها به قطعات فلزی موتورهای بخار حمله می کنند.

هنگامی که سرهنگ دریک در سال 1859 نفت را در پنسیلوانیا کشف کرد، معرفی روغن های معدنی تصفیه شده به عنوان روان کننده های ارزان تر و بهتر به سرعت توسعه صنعت نفت مدرن را دنبال کرد. پالایشگاه های اولیه از برج های تقطیر ساده برای جداسازی بخش های مختلف نفت خام مانند نفت سفید، روغن های روان کننده سبک و روغن های روان کننده سنگین استفاده می کردند. مشخص شد که باقی مانده در پایین برج های تقطیر یک فیلم روان کننده عالی در سیلندرهای بخار داغ تشکیل می دهد. این پسماند به «روغن سیلندر» معروف شد و از آن زمان به این نام خوانده می شود. پالایش بیشتر روغن سیلندر ویژگی های مطلوب تری را تولید می کند و یک سری کامل از محصولات سنگین و ویسکوزیته بالا از انبارهای سیلندر اصلی استخراج می شود.

ویژگی های روغن سیلندر بخار

خرید روغن سیلندر بخار

استفاده از روغن‌های معدنی سنگین در روغن‌کاری سیلندرهای بخار به‌سرعت کمتر از حد کامل بود زیرا برخلاف پیه، روغن‌های معدنی با آب مخلوط نمی‌شوند. در سیلندرهای موتور بخار با استفاده از بخار اشباع، مقادیر زیادی بخار متراکم قطرات آب تشکیل می‌دهند که با سرعت بالا همراه با بخار سریع در مسیر عبور موتور حرکت می‌کنند. این میعانات به طور مداوم سطوح مالشی را می شویند و اجازه نمی دهد روغن یک لایه روان کننده پایدار و طولانی مدت ایجاد کند. اپراتورهای موتور قرن نوزدهم دریافتند که باید مقادیر زیادی روغن معدنی را تغذیه کنند تا عملکرد معقولی از روغن های جدید بدست آورند. آزمایش ثابت کرد که اگر مقدار کمی پیه (یا برخی چربی های حیوانی دیگر مانند روغن خوک یا روغن اسپرم) با روغن های معدنی مخلوط شود، سازش خوبی ایجاد می شود. پیه هنگامی که توسط بخار گرم می شود و در اثر تلاطم سیلندرها و سینه سوپاپ ها به هم می خورد، "صابونی می شود" یا یک امولسیون چسبنده و صابونی تشکیل می دهد. روغن معدنی در این امولسیون گیر می کند و در واقع یک گریس خام تشکیل می شود که در آن امولسیون صابونی روغن را در برابر دیواره های سیلندر و سایر سطوح مالشی نگه می دارد.

امروزه اکثر روغن های روان کننده با رعایت برخی از مشخصات استاندارد تولید می شوند. در بسیاری از موارد مشخصات عمومی هستند و توسط انجمنی ایجاد می شوند که توسط سازندگان ماشین آلات روانکاری شده توسط نوع خاصی از روغن یا گریس تشکیل شده است. انجمن مهندسین خودرو (SAE) چنین انجمنی است. برای همه کسانی که از روغن موتور در موتورهای خودرو استفاده می کنند آشناست. روغن های سیلندر بخار هرگز با مشخصات استانداردی که توسط کنسرسیومی از سازندگان موتور بخار توافق شده باشد، فرموله نشده اند. این یک معمای عجیب در تاریخ است که چنین مشخصاتی هرگز ساخته نشد، اما استقلال سرسختانه صنعتگران اولیه آمریکایی احتمالاً بیشتر مقصر است. با این حال، شرکت موتور اسکینر دستورالعمل‌های عمومی را برای روان‌کننده‌های سیلندر بخار ایجاد کرد که در خط موتورهای بخار آن‌ها قابل اجراست. اسکینر آخرین سازنده موتور بخار بود و آخرین موتور بخار بدون جریان خود را در سال 1983 ساخت. (دستورالعمل های آنها بهترین موجود است و روغن سیلندر بخار مخمل سبز بر اساس توصیه های اسکینر است.)

مشخصه های روغن سیلندر بخار

روغن سیلندر بخار

یکی از مهم‌ترین مشخصات روان‌کننده عمومی، مشخصات روغن دنده سنگین است که بیش از 50 سال پیش توسط انجمن تولیدکنندگان دنده آمریکا (AGMA) توسعه یافته است. بسیاری از چرخ دنده ها به یک روان کننده سنگین و چسبناک نیاز دارند. علاوه بر این، هنگامی که آب یا رطوبت وجود دارد، نوعی ترکیب چربی حیوانی برای جلوگیری از شستشوی روان کننده سنگین از سطوح دنده کشویی ضروری است. مشخص شد که روان کننده های سیلندر بخار مرکب نیز روان کننده های دنده ای عالی هستند.

در طول 50 سال گذشته، ضعیف شدن تدریجی موتورهای بخار در همه انواع خدمات، بازار روغن سیلندر بخار را به نسبت به فضای اولیه خود کوچک کرده است. امروزه شرکت‌های بزرگ نفت و یک یا دو مخلوط‌کن تخصصی تنها تولیدکنندگان روغن‌های سیلندر بخار هستند و این تجارت بخش کوچکی از کل عملیات روان‌کاری آنهاست. در واقع، بسیاری از این شرکت‌های نفتی خط تولید نفت سیلندر خود را متوقف کرده‌اند یا در حال توقف هستند.

پیشرفت در فناوری روانکاری و شیمی، افزودنی های شیمیایی زیادی را ایجاد کرده است که باعث بهبود پایداری و عمر روانکارها در چرخش مجدد خدمات می شود. روان کننده های سیلندر بخار نیز از این قاعده مستثنی نیستند و بیشتر روغن های سیلندر بخار دارای افزودنی هایی مانند بازدارنده های اکسیداسیون، بازدارنده های زنگ زدگی و بهبود دهنده های ویسکوزیته هستند. در حالی که این افزودنی ها عملکرد روان کننده را در گیربکس ها بهبود می بخشند، اما در دماهای بالا پایدار نیستند و تمایل دارند به عنوان رسوبات نامطلوب در سیلندرهای بخار داغ از روغن خارج شوند. در موارد شدید که بهبود دهنده های ویسکوزیته اضافه شده اند، روغن های پایه در سرویس سیلندر بخار به طور کامل از کار می افتند.

سرویس دهی به دو استادکار دشوار است و اپراتورهای موتور بخار باید توجه داشته باشند که بیشتر روغن‌های دنده موجود به عنوان روغن سیلندر بخار به طور اختصاصی برای سرویس سیلندر بخار تولید نمی‌شوند، اگرچه بسیاری از مشخصات هنوز روانکاری سیلندر بخار را به عنوان یک کاربرد مناسب می‌خوانند. این بدان معنا نیست که این روانکارها در سیلندرهای بخار کار نمی کنند، اما اکثر دفاتر مهندسی روغن کاری دیگر تجربه روغن کاری موتور بخار را ندارند و تقریباً هیچ مهندس روانکاری وجود ندارد که بتواند در کاربردهای روانکاری سیلندر بخار کمک کند.

شرکت بازرگانی روغن کار، اولین مرکز عرضه روغن و گریس صنعتی تخصصی در ایران، آمادگی خود را جهت ارائه مشاوره رایگان، قیمت و فروش انواع روغن سیلندر بخار اعلام می دارد.

 

نمایش:
مرتب کردن بر اساس:
روغن سیلندر بخار فوکس RENOLIN CH SERIES ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
روغن سیلندر بخار فوکس RENOLIN ETERNA SERIES ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
روغن سیلندر بخار فوکس TURBINE OILS ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
روغن سیلندر بخار توتال CYL این سری روانکار در گرید های 460 ، 680 ، 1000 موجود می باشد. ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
روغن توتال CYL 1000 این سری روانکار در گرید های 1000،460  موجود می باشد. ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
روغن توتال  CYL 460 این سری روانکار در گرید های 1000،460  موجود می باشد. ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
روغن سیلندر بخار توتال CYL C این سری روانکار در گرید های 460 ، 680 ، 1000 موجود می باشد. ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
روغن توتال CYL C 460 این سری روانکار در گرید های 680،460  موجود می باشد. ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
روغن توتال CYL C 680 این سری روانکار در گرید های 680،460  موجود می باشد. ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
روغن شل والواتا 1000 ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
روغن شل والواتا 460 ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
روغن شل والواتا جی 460 ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
روغن شل والواتا جی 680 ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
موبیل 600 w سوپر سیلندر اویل ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید