دسته بندی محصولات

گریس صنعتی - بازرگانی روغن کار

گریس صنعتی - بازرگانی روغن کار

قیمت و خرید گریس صنعتی

گریس صنعتی نوعی ماده روان کار و از مشتقات نفت است. گریس صنعتی از ترکیب شیمیایی مواد نفتی و یک یا چند ماده صابونی (غلیظ کننده) ساخته می شود. غلیظ کننده های گریس صنعتی هیدروکربن هایی هستند که 50 تا 60 (حتی گاهی بیش از 80) اتم کربن دارند در حالی که هیدروکربن سازنده روغن صنعتی معمولا بیش از 30 اتم کربن ندارند. بسیاری از نیرو های محرکه بدون استفاده از گریس قابل استفاده نیستند. هر چند گریس در مقابل سایر روانکار ها از مقدار مصرف کمتری برخوردار است ولی جایگاه گریس صنعتی دارای اهمیت بالایی است و قابل جایگزینی با مواد دیگر نیست.

معمولاً از گریس صنعتی برای روانکاری و کاهش اصطکاک در ماشین آلات صنعتی استفاده می شود. گریس ها با انواع مختلفی از مواد اولیه تهیه می شوند و ساختاری از آن بسازند که نیازهای خاص یک عنصر خاص را برآورده کند. به عنوان مثال گریسی که در ماشین آلات صنعتی استفاده می شود با گریسی که در شاسی خودرو استفاده می شود متفاوت است. گریس شامل 3 ماده اصلی است که عبارتند از روغن پایه، غلیظ کننده و مواد افزودنی. انواع مختلفی از افزودنی ها وجود دارد که به خواصی که تولید کننده می خواهد اعمال کند بستگی دارد.

ویژگی های گریس صنعتی

گریس صنعتی

ویژگی های گریس صنعتی بر اساس غلظت آن تعیین می شود که همان قابلیت اطمینان و استحکام گریس است. برخی از آنها به غلظت و بالطبع استحکام بیشتری نیاز دارند و برخی دیگر ممکن است با سطح غلظت معمولی تری مشخص شود. علت استفاده از گریس به جای هر روغن صنعتی دیگری به ضخامت آنآنآن بستگی دارد زیرا روغن معمولی ضخامت کمتری نسبت به گریس صنعتی دارد. گریس ویسکوزیته بیشتری نسبت به روغن ایجاد می کند. به همین دلیل است که در انواع صنایع ، روانکاری با روغن با مشکل مواجه می شود.

گریس علاوه بر مواد افزودنی که خواص مطلوبی مانند مقاومت در برابر خوردگی و چسبندگی به فرمولاسیون می دهد، از روان کننده مایع و یک غلیظ کننده، معمولاً صابون، تشکیل شده است. معمولاً یک گریس نیمه جامد در دمایی که به آن نقطه ریزش یا افت گفته می شود، به مایع تبدیل می شود که بسته به عامل غلیظ کننده می تواند از 200 تا 500 درجه فارنهایت و بالاتر باشد. گریس‌هایی که با صابون‌های کلسیمی یا آهکی غلیظ شده‌اند(که به آنها گریس کلسیم گفته می شود)، در محدوده‌های پایین‌تر دارای نقطه ریزش هستند، در حالی که گریس‌هایی که با خاک رس غلیظ شده‌اند(که به آنها گریس بنتون گفته می شود)، در دمای کمی بالاتر مایع می‌شوند.

موسسه ملی روانکاری آمریکا (NLGI) قوام گریس ها را از نیمه سیال (000) تا بسیار سخت (5) و نوع بلوک (6) را بر اساس آزمایش های نفوذ ماده در حالت کار شده ارزیابی می کند، که به موجب آن یک جسم استاندارد در آن دما در روانکار تکان می خورد. محصول در دما و زمان مشخص و عمقی که جسم در آن فرو می‌رود مشخص می‌شود. به عنوان یک نقطه مرجع، بیشتر بلبرینگ ها با گریس از درجه NLGI 2 روانکاری می شوند.

با این حال، درجه قوام معادل ویسکوزیته روغن نیست. این درجه بندی با ویسکوزیته روان کننده پایه تعیین می شود. اکثر تولید کنندگان گریس این داده ها را منتشر می کنند. گریس هایی با رتبه بندی NLGI یکسان می توانند ویژگی های عملکردی متفاوتی داشته باشند. مجدداً، به عنوان یک نقطه مرجع، بسیاری از بلبرینگ ها با گریس هایی با ویسکوزیته مشابه روغن SAE 20 یا 30 استفاده می کنند. مانند روغن‌ها، گریس را می‌توان با عوامل EP اصلاح کرد تا در برابر آسیب‌دیدگی ناشی از ضربه، بارهای شدید، بار ساکن، یا شروع/توقف مکرر محافظت شود. استفاده از عوامل EP فقط در صورت نیاز توصیه می شود زیرا می توانند برای سطوح بلبرینگ و موارد مشابه مضر باشند، به خصوص در دماهای بالا.

انواع گریس صنعتی

انواع گریس صنعتی

گریس آلومینیوم و آلومینیوم کمپلکس: در جاهایی که دمای بالا مورد انتظار است استفاده می شود. با نقطه ریزش 500 درجه فارنهایت و حداکثر دمای قابل استفاده 250 تا 325 درجه فارنهایت، این گریس اغلب در ماشین آلات مواد غذایی استفاده می شود.

گریس بنتون: گریس بنتون یا خاک رس اصلاح شده زمانی استفاده می شود که قرار گرفتن در معرض دمای بسیار بالا مورد انتظار باشد. این گریس، با نقطه ریزش 600 درجه فارنهایت، حداکثر دمای قابل استفاده 250 تا 325 درجه فارنهایت و مقاومت عالی در برابر آب، برای استفاده در اجاق‌ها محبوب است زیرا توانایی ایجاد حالت آب بندی خود را دارد.

کلسیم 12 هیدروکسی استئارات: گریسی با مقاومت بسیار خوب در برابر آب است، البته حداکثر دمای قابل استفاده کمتر از سایر گریس ها (250 درجه فارنهایت) و نقطه ریزش 290 درجه فارنهایت.

لیتیوم 12 هیدروکسی استئارات: گریس محبوب برای بسیاری از کاربردهای بلبرینگ است، با مقاومت در برابر آب، نقطه ریزش 380 درجه فارنهایت، حداکثر دمای قابل استفاده 250-325 درجه فارنهایت و قابلیت عمر طولانی. این نوع گریس، یک گریس قابل پمپاژ است.

گریس لیتیوم یا لیتیوم کمپلکس: در بلبرینگهای با دمای بالا و سرعت بالا استفاده می شود. مقاومت مناسب در برابر آب، نقطه ریزش 550 درجه فارنهایت و حداکثر دمای قابل استفاده 250 تا 325 درجه فارنهایت از ویژگی های این گریس است

گریس پلی اوره: برای کاربردهای طولانی مدت خوب است. این گریس دارای مقاومت عالی در برابر آب، نقطه ریزش 460 درجه فارنهایت و حداکثر دمای قابل استفاده 250-325 درجه فارنهایت است. اغلب در ماشین آلات مواد غذایی استفاده می شود.

گریس سدیم: زمانی گریس اولیه بلبرینگ های چرخ بود، معمولا فقط در بلبرینگ‌های قدیمی‌تر و کندتر استفاده می‌شود و دارای مقاومت ضعیف در برابر آب، بافت فیبری، نقطه ریزش 390 درجه فارنهایت و حداکثر دمای قابل استفاده 250 درجه فارنهایت است. این گریس کم هزینه با خواص ضد زنگ خوب است.

شرکت بازرگانی روغنکار، اولین مرکز عرضه روغن و گریس صنعتی تخصصی در ایران، آمادگی خود را جهت فروش انواع گریس صنعتی اعلام می دارد. 

 

نمایش:
مرتب کردن بر اساس:
گریس صنعتی بی پی Biogrease EP 00 این سری روانکار در گرید های 2،00،000  موجود می باش..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
گریس صنعتی بی پی Biogrease EP 000 این سری روانکار در گرید های 2،00،000  موجود می با..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
گریس صنعتی بی پی Biogrease EP 2 این سری روانکار در گرید های 2،00،000  موجود می باشد. ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
گریس صنعتی بی پی Biogrease EP 00 این سری روانکار در گرید های 00،000  موجود می باشد...
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
گریس صنعتی بی پی Biogrease EP 000 این سری روانکار در گرید های 00،000  موجود می باشد..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
گریس صنعتی بی پی Energrease HTG ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
گریس صنعتی بی پی Energrease L 21 M ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
گریس صنعتی بی پی Energrease LCX 6002 ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
گریس صنعتی بی پی Energrease LCX 6002 ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
گریس صنعتی بی پی Energrease LS 2 این سری روانکار در گرید های 3،2  موجود می باشد. ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
گریس صنعتی بی پی Energrease LS 3 این سری روانکار در گرید های 3،2  موجود می باشد. ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
گریس صنعتی بی پی Energrease LS-EP 00 این سری روانکار در گرید های 00،000  موجود می باشد. ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
گریس صنعتی بی پی Energrease LS-EP 000 این سری روانکار در گرید های 00،000  موجود می ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
گریس صنعتی بی پی Energrease LS-EP 1 این سری روانکار در گرید های 3،2،1  موجود می باش..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
گریس صنعتی بی پی Energrease LS-EP 2 این سری روانکار در گرید های 3،2،1  موجود می باش..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید