دسته بندی محصولات

روغن و گریس نسوز - بازرگانی روغن کار

روغن و گریس نسوز - بازرگانی روغن کار

گریس نسوز یا گریس دمای بالا به گریس هایی گفته می شود برای دماهای بسیار بالا (VHT) یا دمای فوق العاده بالا (UHT) استفاده می شود و می توان از آنها در دمای مداوم بالای 200 درجه سانتیگراد در دستگاه های صنعتی استفاده کرد و حتی می تواند در اوج دمای 300 درجه سانتیگراد مقاومت کند. این شرایط به شیمی خاصی نیاز دارد که بسیار متفاوت از گریس های صنعتی و معدنی سنتی است. همراه بازرگانی روغن کار باشید

ویژگی های گریس نسوز

گریس دمای بالا

روغن صنعتی در دمای بیش از 200 درجه سانتیگراد اغلب به خوبی کنترل نمی شود. استفاده از گریس های سنتی یا حتی مصنوعی نیز کافی نیست یا تقریباً نیاز به شارژ روزانه دارد. برای مقاومت در برابر تجزیه یا تبخیر شدید روغن های پایه در این دماهای بالا، راه حل استفاده از مواد شیمیایی غیر متعارف است. ضخیم کننده گریس باید غیر قابل تزریق باشد یا نقطه ریزش نزدیک به 300 درجه سانتیگراد را نشان دهد. بنابراین، گریس های VHT با دمای بسیار بالا، ویسکوزیته کافی را برای روانکاری موثر عناصر مکانیکی حفظ می کنند.

 

در شرایط بسیار شدیدتر، ترجیحاً از خمیرهایی استفاده شود که با مواد جامد (گرافیت، مس، روی و ...) غنی شده باشند. بنابراین، گریس تنها یک وسیله برای ایجاد یک رسوب یکنواخت از یک روان کننده خشک برای محافظت از تجهیزات است.

گریس نسوز یا گریس دمای بالا به ویژه برای روانکاری عناصری مانند:

  • بلبرینگ فن فر
  • نوار نقاله، خطوط صنعتی
  • قالب لاستیک
  • قفسه های کوره و بلبرینگ های اجاق گاز

مناسب هستند.

هنگام توصیف شرایط دما، "دمای بالا" نسبی است. بلبرینگ هایی که در دستگاه آلات کارخانه فولاد کار می کنند ممکن است در معرض دمای فرآیند چند صد درجه قرار بگیرند و ممکن است دمای پایداری بین 250 درجه فارنهایت تا 300 درجه فارنهایت (120 درجه سانتیگراد تا 150± درجه سانتیگراد) را تجربه کنند. مونتاژکنندگان خودرو قطعات فلزی رنگ شده را بر روی نوار نقاله های بلند آویزان می کنند و آنها را از طریق کوره های خشک کن بزرگ خشک کنند. دمای عملیاتی این اجاق های گازسوز در حدود 400 درجه فارنهایت (205 درجه سانتیگراد) حفظ می شود.

 

در این دو مورد، معیارهای انتخاب تفاوت محسوسی دارند. علاوه بر مقاومت حرارتی، گریس نسوز مورد استفاده در یک کارخانه فولاد داغ ممکن است به قابلیت تحمل بار بالا، پایداری اکسیداسیون، پایداری مکانیکی، مقاومت در برابر شستشو در آب و قابلیت پمپاژ خوب و قیمت مناسب برای مصرف در حجم بالا نیاز داشته باشد. با توجه به همه عوامل مهم، داشتن یک استراتژی انتخاب گریس مفید است.

 

انتخاب گریس نسوز مناسب

 

گریس نسوز

سازگاری یا ناسازگاری بین گریس های دمای بالا باید قبل از انتخاب بررسی شود. از آنجایی که گریس ها ترکیب پیچیده ای از مواد شیمیایی با تعادل کاملاً تعریف شده و مهندسی شده را نشان می دهند، افزودن مواد شیمیایی برنامه ریزی نشده باعث برهم خوردن تعادل و کاهش سطح عملکرد می شود. طبق قانون نرخ آرنیوس، واکنش شیمیایی به ازای هر 10 درجه سانتیگراد افزایش دما دو برابر می شود، مسائل ناسازگاری در دماهای بالا بارزتر است. عدم سازگاری به صورت نازک شدن گریس خود را نشان می دهد.

 

از طرف دیگر، کاربر انتخاب سخت تری دارد که باید تجهیزات را باز کند، محصول اصلی را جدا کرده و سیستم را تمیز کند. ضخیم کننده ها، افزودنی ها و روغن های پایه ممکن است هر کدام در محدوده دمایی و محدودیت های زمانی متفاوت در استفاده دچار مشکل شوند. قبل از تبدیل سیستم‌های اصلی به گریس جدید، آزمایش‌های جامع ممکن است برای جلوگیری از تأخیر هزینه و زمان قابل توجه به دلیل مشکلات نگهداری طولانی‌مدت تضمین شود.

 

گریس ها معمولاً با رسیدن به محدودیت های بحرانی نرم می شوند (هرچند سخت شدن نیز امکان پذیر می باشد)، در نتیجه ماتریس بین ماده افزودنی، روغن و غلیظ کننده ناپایدار شده و تجزیه می شود. با در نظر گرفتن دما و خط زمانی، تعیین دقیق زمان وقوع تجزیه دشوار است. با استفاده از محصولات مخصوص گریس با دمای بالا، این مسائل می توانند آشکارتر شوند. بسیاری از سیالات عجیب و غریب مورد استفاده در گریس های با دمای بسیار بالا (پلی اترهای فلورینه، پرفلورو-پلی اترها، فنال-پلی اترها، سیلیکون ها و غیره) بیشتر از غلیظ کننده ها دوام خواهند داشت.

 

اگر یک جزء گریس به رطوبت حساس است، بدون توجه به توانایی گریس برای تحمل گرما به تنهایی، استفاده از محصول باید در برابر خطر تخریب رطوبت فرآیند گریس سنجیده شود. استفاده از روغن گلیکول محلول در آب در کاربردهایی که در معرض رطوبت زیاد است، مانند سیستم شستشوی نوار نقاله، ممکن است عاقلانه نباشد.

 

از آنجایی که روغن‌ها، افزودنی‌ها و پایه‌ها با سرعت‌های مختلف واکنش نشان می‌دهند، در مورد استفاده از محصولات ساده‌تر می‌توان نتایج خوبی گرفت. در نظر بگیرید که آیا برنامه با دمای بالا متناوب یا مداوم است. اگر پیوسته است - ثابت 392 درجه فارنهایت (200 درجه سانتیگراد) یا بیشتر - پس از آزمایش مناسب با محصول سطح بالاتر بروید. اگر دما متناوب باشد، یک محصول سطح متوسط ​​ممکن است به همان اندازه با فواصل روانکاری مجدد به طور مناسب تنظیم شده مفید باشد.

 

هنگام انتخاب گریس نسوز یا گریس با دمای بالا مراحل زیر را دنبال کنید:

محدوده دمای واقعی را تعیین کنید. دمای کار ممکن است کمتر از آن چیزی باشد که به نظر می رسد. برای اندازه گیری دمای کارکرد گریس از سنسور تماسی یا غیر تماسی استفاده کنید. آیا از 392 درجه فارنهایت (200 درجه سانتیگراد) فراتر می رود؟

متناوب است یا مداوم؟ اگر پیوسته است، پس به دنبال یک محصول سطح بالا باشید که الزامات عملیاتی را برآورده کند.

آیا چرخه های گرمایش و سرمایش با فواصل زمانی کارکرد و عدم کارکرد ماشین آلات همراه است؟ در نظر بگیرید که آیا رطوبت ممکن است از طریق جو یا برخورد ایجاد شود؟

فاصله یا فرصت معقول روغن کاری مجدد چقدر است؟ اگر روغن‌کاری مجدد دشوار است، پس یک محصول سطح بالا را برای دستیابی به هزینه استفاده کمتر در نظر بگیرید، حتی اگر گران‌تر باشد.

هر گونه مسائل زیبایی کار را نیز در نظر بگیرید. آیا محصول می تواند چکه کند؟ فرکانس و حجم روغن کاری مجدد باید در برابر مسائل آلودگی محصول متعادل شود.

بازرگانی روغن کار، برترین مرکز عرضه و فروش گریس صنعتی نسوز یا گریس دمای بالا، آمادگی خود را برای ارائه مشاوره رایگان و عرضه محصولات اعلام می دارد.

 

نمایش:
مرتب کردن بر اساس:
آجیپ آرنیکا اس 46 ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
آجیپ آرنیکا اس 64 ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
روغن هیدرولیک ضد آتش بی پی Enersyn SF-C 14 ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
روغن هیدرولیک ضد آتش بی پی Enersyn SF-D 0302M ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
روغن هیدرولیک ضد آتش کاسترول Anvol PE 46XC ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
روغن هیدرولیک ضد آتش کاسترول Anvol SWX 68 این سری روانکار در گرید های  68،46 موجود ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
روغن هیدرولیک ضد آتش کاسترول Anvol SWX 46 این سری روانکار در گرید های  68،46 م..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
روغن دنده صنعتی کاسترول Alpha ZN 150 این سری روانکار در گرید های  460،320،220،150،1..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
روغن هیدرولیک ضد آتش فوکس HYDROTHERM 46 M ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
روغن هیدرولیک ضد آتش فوکس PLANTOFLUX AT-S (ISO VG 46, 68) ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
روغن هیدرولیک ضد آتش فوکس RENOSAFE DU 46 ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
شل ایروس سی ..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
روغن هیدرولیک ضد آتش توتال HyDRANSAFE FR NSG 38 این سری روانکار در گرید های 46..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید
روغن هیدرولیک ضد آتش توتال HyDRANSAFE FR NSG 46 این سری روانکار در گرید های 46..
تماس بگیرید قیمت بدون مالیات: تماس بگیرید